Gültepe Halı Yıkama


Gültepe Halı Yıkama işlemleri için farklı web sitelerini veya farklı firmaları aramanıza gerek kalmadı! Çünkü Işıl Halı Yıkama olarak bu ihtiyacınızı en uygun fiyatlarla ve en profesyonel hizmetlerle sizlere sunuyoruz.

Gültepe, Kağıthane ilçesine bağlı bir mahalledir ve nüfus yoğunluğu olarak fazla bir yerleşime sahiptir. Bu nedenle halıların eskiden olduğu gibi sokaklarda veya ev önlerinde, bahçelerde yıkanması mümkün değildir. Ayrıca bu işlem hem su israfına neden olmakta, hemde detaylı ve hijyenik bir temizlik sağlayamamaktadır.

Kağıthane Işıl Halı Yıkama fabrikası olarak, halı yıkama fiyatlarında tüm müşterilerimize indirimler sunmaktayız ve işimizi en iyi şekilde yapmaktayız.

gültepe halı yıkama fiyatları, gültepe halı yıkama iletişim

Halı Temizliği ve Hijyeni

Halı yıkama işlemleri herkes tarafından yapılabilecek kolay bir iş gibi görünsede olayın iç yüzü düşündüğünüzden çok daha farklıdır. Halı yıkama için uygun iş yerinin, suyun, makinelerin, temizlik malzemelerinin, leke çıkarıcıların ve personelin çok iyi olması gerekmektedir. Bu şartları karşılamayan işletmeler sürekli olarak müşteriler tarafından bizlere şikayet edilmekte ve olumsuz karşılanmaktadır.

Yıkanacak halının türü, cinsi, dokusu, lekenin türü ve lekenin dağılımı gibi detaylar göz önünde bulundurularak halı yıkama işlemine geçilmeli ve buna göre işlem yapılmalıdır. Aksi halde halıda lekelerin çıkmaması, lekenin farklı yön ve bölümlere dağılması, halının yıpranması, halının deforme olması, halının yırtılması ve halının delinmesi gibi sonuçlar, halı yıkama camiasında çok sık karşılaşılan sorunlardır.

Bir diğer tarafta ise hijyen konusu yer almaktadır. Halı yıkanırken bulunduğu ortam, kurutulurken bulunduğu oda veya dış mekan, halıda kullanılan temizlik malzemeleri gibi etkenler halınızda hijyenik bir temizliğin sağlanması adına önemli hususlardır. Bu noktalara dikkat edilerek yapılan halı yıkama işlemlerinde halılarınız hijyenik bir temizlik işleminden geçmiş olacaklardır, aksi halde halılarınız hijyenik olmayacak ve evinize adeta hastalık saçacaktır.

Halı Yıkama İşlemlerini Nasıl Yapıyoruz?

Neredeyse tüm Avrupa yakasına hizmet veren Işıl Halı Yıkama, halılarınızı yıkamadan önce, yıkarken, kuruturken ve size teslim ederken nasıl çalışmaktadır?

Gelin bu aşamaları birlikte inceleyelim;

  1. Öncelikle web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşırsınız, halı adetinizi, halılarınızın türünü ve halılarınızın metrekaresini bildirirsiniz. Müşteri temsilcimiz sizlere halı yıkama fiyatları konusunda ve halılarınızın ne zaman alınıp, ne zaman teslim edileceği konusunda bilgilendirmeler yapar.
  2. Fiyat ve zaman gibi kriterlerimiz sizler için de uygunsa halılarınız belirtilen gün ve zaman dilimi aralığında sizlerin adresinize gelinerek, tarafımızca teslim alınır. Bu aşamada halılarınızın kaybolmaması ve karışmaması için halı üzerine etiketlemeler yapılarak, istenmeyen durumların önüne geçilir.
  3. Teslim alındıktan hemen sonra halı yıkama fabrikamıza ulaşan halılarınız veya kilimleriniz öncelikle tüy ve kaba pisliklerinden arındırılmak için; Üzerindeki tüy, saç, kıl ve benzeri kaba pisliklerinden arındırılır. Bu işlem ”Kuru – Ön Temizleme” işlemi olarak adlandırılmaktadır ve yıkamaya geçilmeden önce yapılan ilk adımdır.
  4. Daha sonra halılarınızın türüne, kumaşın sıklığına, leke bölgelerine ve leke türlerine bağlı olarak halınıza ve lekelerine uygun leke çıkarıcı ilaçlar ile bölgesel veya tamamen ilaçlanarak lekelerin ön çıkarma işlemi yapılır. Bu işlemde halılarınızın zarar görmemesi ve yıpranmaması için uygun leke çıkarıcıların kullanılması önemli bir noktadır. Lekeli bölgeler veya halınız tamamen ilaçlandıktan sonra ortalama 20-30 dakika boyunca halılarınız bu şekilde bekletilir ve lekelerin tamamen çözünmesi sağlanır.
  5. İlaçlanmış ve lekeleri çözünmüş halılarınız, profesyonel ve son teknoloji ürünü olan tam otomatik halı yıkama makinelerimize alınarak, alt ve üst kısımları olmak üzere derinlemesine fırça, su ve temizlik ilaçları ile yıkanır. Bu işlemde halılarınızda var olan tüm leke, kir, bakteri ve mikro organizmalar halıdan arındırılır ve temiz bir görünüme kavuşması için tüm işlemler yapılır.
  6. Tam otomatik ve profesyonel makinalarda yıkanan halılarınız, üzerindeki ilaçlı su ve köpüklerin iyice arındırılması amacı ile durulama ve sıkma ünitesine alınır. Bu aşamada halılarınız önce temiz su ile durulanır sonrasında ise tamamen suyu çıkana dek merdaneli su sıkma makinalarında suyu sıkılarak, süzülür.
  7. Üzerinde kalan az miktardaki nem ve suyunda tamamen arındırılması için halılarınız yüksek devir gücüne sahip makinelerimizde tekrar sıkılır ve üzerinde maksimum %20 civarında bir nem kalır.
  8. Yıkama işlemlerinin son aşamasından sonra kurutma işlemlerine geçilir. Kurutma işlemleri için yıkanan ve temizliği kontrol edilen tüm halılarınız ”tam kapalı kurutma odalarında” askılara asılır ve tamamen kuru hale gelene kadar vakumlu ve havalı odalarda kurutulur. Bu işlem sonrası halılarınızda kötü koku kalması ve dışarıdan gelebilecek bakterilerin halılarınıza yerleşmesi engellenmiş olur.
  9. Yıkaması ve kurutması tamamlanan halılarınız, sizlerinde uygun olacağı bir zaman diliminde, sizlerin onayı alınarak adresinize kadar getirilir. Bu aşamada servis ekibimiz sizlere bir fiş ibraz eder ve ödemeyi alır.

Gültepe Halı Yıkama İletişim Bilgileri

Gültepe halı yıkama iletişim bilgileri ve telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak, en uygun fiyatlarla halı yıkama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Işıl Halı Yıkama fabrikası olarak tüm Emniyet Evleri ve çevre bölgelere halı yıkamaperde yıkamayorgan yıkama ve koltuk yıkama gibi hizmetleri en profesyonel şekilde, en uygun fiyatlarla sağlıyoruz.

Telefon Numaralarımız:

Sabit: 0212 264 75 02
Cep: 0538 284 82 84
Whatsapp: 0538 284 82 84


Kağıthane İlçesinde Hizmet Verdiğimiz Mahalleler


Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir