Çeliktepe Halı Yıkama


Çeliktepe halı yıkama ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için sizlere yalnızca bir telefon kadar uzağız!

Bölgenizde bulunan diğer halı yıkama firmalarından farklı olarak Işıl Halı Yıkama halı yıkama fiyatlarında ve halı yıkama hizmetinde her zaman müşteri memnuniyeti ve yaptığı işi benimseme politikasını kabul etmiş bir firmadır. Bu nedenle tüm yıkanan halı veya diğer ürünler sizin değil, bizim halımızmış ve bizim ürünümüzmüş gibi yıkanır, temizlenir ve kurutulur.

Tüm bu işlemlerin sonucunda ise müşterilerimiz memnun olur ve bizleri de çevrelerine önererek, müşteri ağımızın genişlemesine katkıda bulunur. Bu olaylar zincirinin farkında olan bir firma olarak halılarınızı veya diğer ürünlerinizi kötü yıkama, baştan savma iş gibi durumlar, halı yıkama fabrikamız içerisinde asla gerçekleşmez.

çeliktepe halı yıkama fiyatları, çeliktepe halı yıkama iletişim

Halı Yıkama Yapılırken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Halılarınız yıkanırken bir çok noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle halı yıkama ciddiyet ve özveri gerektiren bir meslektir.

Yıkanacak halının türü, yapısı, dokusu, lekenin türü, lekenin işleyiş durumu ve lekenin dağılım durumu gibi birçok faktöre bağlı olarak, birçok temizlik yöntemi ve temizleyici ilaç kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Örneğin; Mürekkep lekesi olan bir halı ile çay lekesi olan bir halı aynı şartlarda temizlenmemeli ve yıkanmamalıdır. Çünkü mürekkep lekesi zor bir lekedir ve ağır kimyasal ilaçlar kullanmak gerekebilir, bu işlem her ne kadar riski olsa da lekeyi çıkartmak için tek çözüm olabilir. Ancak çay lekesi mürekkep lekesine göre daha hafif ve kolay bir lekedir. Çay dökülen halıya mürekkep dökülen halı muamelesi yapmak, alınacak riske değmemekte ve halının kondüsyonunu tehlikeye atmaktadır. Bu gibi bilinçsiz yapılan işlemlerde halılarda deforme olma, ipliklerinde incelme, renk solmaları, renk kayıpları, renk dağılmaları, halıların yırtılmaları ve halıların delinmeleri gibi problemlerle karşılaşmak olası durumlar içerisindedir.

Halı Temizleme İşlemleri & Adımları

Neredeyse tüm Avrupa yakasına hizmet veren Işıl Halı Yıkama, halılarınızı yıkamadan önce, yıkarken, kuruturken ve size teslim ederken nasıl çalışmaktadır?

Gelin bu aşamaları birlikte inceleyelim;

  1. Öncelikle web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşırsınız, halı adetinizi, halılarınızın türünü ve halılarınızın metrekaresini bildirirsiniz. Müşteri temsilcimiz sizlere halı yıkama fiyatları konusunda ve halılarınızın ne zaman alınıp, ne zaman teslim edileceği konusunda bilgilendirmeler yapar.
  2. Fiyat ve zaman gibi kriterlerimiz sizler için de uygunsa halılarınız belirtilen gün ve zaman dilimi aralığında sizlerin adresinize gelinerek, tarafımızca teslim alınır. Bu aşamada halılarınızın kaybolmaması ve karışmaması için halı üzerine etiketlemeler yapılarak, istenmeyen durumların önüne geçilir.
  3. Teslim alındıktan hemen sonra halı yıkama fabrikamıza ulaşan halılarınız veya kilimleriniz öncelikle tüy ve kaba pisliklerinden arındırılmak için; Üzerindeki tüy, saç, kıl ve benzeri kaba pisliklerinden arındırılır. Bu işlem ”Kuru – Ön Temizleme” işlemi olarak adlandırılmaktadır ve yıkamaya geçilmeden önce yapılan ilk adımdır.
  4. Daha sonra halılarınızın türüne, kumaşın sıklığına, leke bölgelerine ve leke türlerine bağlı olarak halınıza ve lekelerine uygun leke çıkarıcı ilaçlar ile bölgesel veya tamamen ilaçlanarak lekelerin ön çıkarma işlemi yapılır. Bu işlemde halılarınızın zarar görmemesi ve yıpranmaması için uygun leke çıkarıcıların kullanılması önemli bir noktadır. Lekeli bölgeler veya halınız tamamen ilaçlandıktan sonra ortalama 20-30 dakika boyunca halılarınız bu şekilde bekletilir ve lekelerin tamamen çözünmesi sağlanır.
  5. İlaçlanmış ve lekeleri çözünmüş halılarınız, profesyonel ve son teknoloji ürünü olan tam otomatik halı yıkama makinelerimize alınarak, alt ve üst kısımları olmak üzere derinlemesine fırça, su ve temizlik ilaçları ile yıkanır. Bu işlemde halılarınızda var olan tüm leke, kir, bakteri ve mikro organizmalar halıdan arındırılır ve temiz bir görünüme kavuşması için tüm işlemler yapılır.
  6. Tam otomatik ve profesyonel makinalarda yıkanan halılarınız, üzerindeki ilaçlı su ve köpüklerin iyice arındırılması amacı ile durulama ve sıkma ünitesine alınır. Bu aşamada halılarınız önce temiz su ile durulanır sonrasında ise tamamen suyu çıkana dek merdaneli su sıkma makinalarında suyu sıkılarak, süzülür.
  7. Üzerinde kalan az miktardaki nem ve suyunda tamamen arındırılması için halılarınız yüksek devir gücüne sahip makinelerimizde tekrar sıkılır ve üzerinde maksimum %20 civarında bir nem kalır.
  8. Yıkama işlemlerinin son aşamasından sonra kurutma işlemlerine geçilir. Kurutma işlemleri için yıkanan ve temizliği kontrol edilen tüm halılarınız ”tam kapalı kurutma odalarında” askılara asılır ve tamamen kuru hale gelene kadar vakumlu ve havalı odalarda kurutulur. Bu işlem sonrası halılarınızda kötü koku kalması ve dışarıdan gelebilecek bakterilerin halılarınıza yerleşmesi engellenmiş olur.
  9. Yıkaması ve kurutması tamamlanan halılarınız, sizlerinde uygun olacağı bir zaman diliminde, sizlerin onayı alınarak adresinize kadar getirilir. Bu aşamada servis ekibimiz sizlere bir fiş ibraz eder ve ödemeyi alır.

Çeliktepe Halı Yıkama İletişim Bilgileri

Çeliktepe halı yıkama iletişim bilgileri ve telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak, en uygun fiyatlarla halı yıkama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Işıl Halı Yıkama fabrikası olarak tüm Çeliktepe ve çevre bölgelere halı yıkama, perde yıkama, yorgan yıkama ve koltuk yıkama gibi hizmetleri en profesyonel şekilde, en uygun fiyatlarla sağlıyoruz.

Telefon Numaralarımız:

Sabit: 0212 264 75 02
Cep: 0538 284 82 84
Whatsapp: 0538 284 82 84


Kağıthane İlçesinde Hizmet Verdiğimiz Mahalleler


Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir